Félelmetes húzással állíthatja újra össze a teljes baloldalt Gyurcsány, sőt, átveheti a vezető szerepet is
„Mi most parlamenti képviselőként azt tettük, amit ilyenkor tenni kell” – fogalmazott a DK elnöke.
Politikai vezető vagyok, nem pedig közvélemény-kutató – válaszolta a Jobbikban szerdán végbement fejlemények kapcsán lapunknak Fekete-Győr András, a Momentum elnöke.
Szerdán kilépett a Jobbik frakciójából Sneider Tamás és Varga-Damm Andrea (interjúink velük itt és itt), Jakab Péter pártelnök pedig azt hangsúlyozta, hogy nem az a fontos, ki megy, hanem hogy ki marad. Megkerestük több ellenzéki párt politikusait, mit gondolnak a Jobbikban zajló eseményekről. Fekete-Győr András a Momentum sajtójának elküldött kérdéseinkre lakonikus tömörséggel válaszolt.
Miként vélekedik a Jobbikban dúló kizárási hullámról?
Én a Momentum pártelnöke vagyok, nem pedig a Jobbiké. Sem tisztem, sem ingerem, sem pedig feladatom a Jobbik belső ügyeit elemezni, értékelni.
Nem esik szét a Jobbik a szemünk láttára?
Csak ismételni tudom magamat: Én a Momentum pártelnöke vagyok, nem pedig a Jobbiké. Sem tisztem, sem ingerem, sem pedig feladatom a Jobbik belső ügyeit elemezni, értékelni.
Ön szerint kikből áll a Jobbik szavazótábora?
Politikai vezető vagyok, nem pedig közvéleménykutató. Azt javaslom, kérdezzék meg a háztáji közvéleménykutatójukat, a Nézőpont Intézetet.
Egy leszalámizódó Jobbik milyen helyet foglalhat el az ellenzéki összefogásban?
Minden egyes ellenzéki pártra valamilyen formában szükség lesz a 2022-es kormány- és kurzusváltáshoz, így a Jobbikra is.
Nem fontolgatják, hogy ha a Jobbik tartósan 5 százalék alá esik, ejtik az összefogásból?
Csak ismételni tudom magamat: minden egyes ellenzéki pártra valamilyen formában szükség lesz a 2022-es kormány- és kurzusváltáshoz, így a Jobbikra is.